Facebook reklama nėra ir nebus nemokama!

Nemokama Facebook reklamaYra susidariusi nuomonė, jog Facebook reklama – nemokama. Tokia prielaida tikriausiai kyla iš bendro supratimo, jog Facebook soc. tinklas yra nemokamas, tai ir pati reklama šiame tinkle turėtų būti nemokama. Deja, taip tikrai nėra. Jei esate nusprendę į reklamos biudžetą neįtraukti ir Facebook reklamos išlaidų (nes tai, anot Jūsų, nemokama reklama), geriau su šiuo reklamos kanalu negaišti laiko.

Nemokamos reklamos kelias

Sukuriate savo įmonės fanų puslapį, iš asmeninio profilio pakviečiate visus draugus prisijungti. Surenkate minimalią auditoriją be perkančiosios galios. Patalpinate keletą pranešimų. Jokio efekto. Paraginate darbuotojus taip pat iš asmeninių profilių pakviesti visus draugus. Auditorija didesnė, tačiau vis dar jokios naudos. „Paspaminate” pranešimus įvairiose viešose Facebook grupėse. Vis dar neturite tikslinės auditorijos, todėl jokio efekto. Galiausiai nusprendžiate, kad Facebook reklama nėra efektyvi ir apleidžiate šį reklamos kanalą.

Mokamos reklamos kelias

Sukuriate savo įmonės fanų puslapį, iš asmeninio profilio pakviečiate visus draugus prisijungti. Patalpinate keletą pranešimų, perkate mokamą reklamą, renkate tikslinę auditoriją. Suburta auditorija domisi Jūsų pateikiamu turiniu, juo dalinasi savo draugų ratuose. Auditorija auga tiek organiškai, tiek mokamos Facebook reklamos dėka… laiminga istorijos pabaiga.

Taigi, nemokamos Facebook reklamos nėra. O jei yra, ji visiškai neefektyvi ir Jūsų sugaištas laikas turėtų būti brangesnis nei keli eurai per dieną mokamai Facebook reklamai.