Kaip pagerinti tinklapio krovimo greitį?

Tinklapio krovimosi greitisNeretai, kuriant ar atnaujinant tinklapį, atsižvelgiama tik į šiuolaikišką dizainą ir geresnį funkcionalumą, tačiau pamirštama esminė vartotojo patyrimo dalis – tinklapio krovimo greitis. Kad ir kaip gražiai atrodytų Jūsų naujasis tinklapis, jei vartotojui teks ilgai laukti, jis to grožio gali ir nepamatyti.

Kas dažniausiai mažina tinklapio krovimo greitį?

1. Tinklapiuose dažnai pamirštama įjungti podėliavimą (kešavimą).

Sukūrus galutinę tinklapio versiją, būtina įjungti jos podėliavimą. Dėka šio funkcionalumo, vartotojui pirmą kartą įėjus į tinklapį, jo turinys išsaugomas naršyklėje. Todėl, antrą kartą įėjus į tinklapį, tas pats turinys lankytojui užkraunamas gerokai sparčiau.

2. Naudojamų iliustracijų rezoliucijos gerokai didesnės, nei to reikalauja dizainas.

Jei tinklapio dizaine numatyta, kad iliustracija lankytojui bus atvaizduojama, pavyzdžiui, 300 x 300 pikselių dydžiu, tokio dydžio iliustracija ir turėtų būti įkeliama. Kitu atveju lankytojui užkraunamas originalus iliustracijos dydis (pavyzdžiui, 500×500 px) ir suspaudžiamas iki dizaine numatyto dydžio.

3. Tinklapiai apkraunami pertekliniais Javascript failais.

Tinklapiuose, kuriuose naudojami standartiniai dizaino šablonai, neretai kartu su naudojamais dizaino elementais lankytojui užkraunami ir nenaudojami failai, kurie gerokai apsunkina tinklapio spartą. HTML ir JS failai taip pat gali būti suspaudžiami, taip dar labiau pagerinant bendrą tinklapio krovimo greitį.

Patarimai, kuriant ar atnaujinant tinklapį

Kuriant naują tinklapio dizainą, labai svarbu puslapių neapkrauti pertekliniais grafikos elementais, kurie apsunkintų bendrą tinklapio krovimo greitį. Pavyzdžiui, jei yra galimybė, pagrindinio puslapio viršuje reikėtų vengti anksčiau taip plačiai naudoto sunkaus slide funkcionalumo su didelio formato besikeičiančiomis nuotraukomis. Pagrindinę žinutę su skatinimu veikti (CTA) galima perteikti ir kur kas paprastesniais sprendimais.

Įkeliant į naujojo tinklalapio versiją seną turinį (nuotraukas ar iliustracijas), reikėtų peržvelgti jų svorį. Internete apstu nemokamų įrankių, kurių pagalba, nesuprastinant kokybės, galima gerokai sumažinti iliustracijų svorį. Vienas iš tokių įrankių – TinyPNG, kuris iš WebP, PNG ir JPEG formato nuotraukų pašalina perteklinių atspalvių kiekį. Įprastai pašalinti atspalviai plika žmogaus akimi nėra matomi, todėl galutinis rezultatas tinklapio vartotojui nesuprastėja, bendra tinklapio išvaizda nenukenčia.

Kaip patikrinti tinklapio krovimo greitį?

Internete yra nemažai nemokamų įrankių, kurių pagalba galime patikrinti tinklapio krovimo greiti ir gauti rekomendacijas, kaip jį pagerinti. Vienas populiariausių ir geriausiai žinomų Google įrankių – PageSpeed Insights, kuris leidžia patikrinti tinklapio spartą tiek naršant kompiuteriu, tiek telefonu. Čia šimtabalėje sistemoje vertinamas tinklapio krovimo greitis, vartotojo patyrimas, pateikiamos rekomendacijos.

Bene išsamiausias rekomendacijas, kaip pagerinti tinklapio krovimo greitį, pateikia kitas, ypač tarp programuotojų populiarus įrankis GTmetrix. Sukūrus nemokamą paskyrą, yra galimybė pasirinkti nutolusį serverį, iš kurio testuojant kreipiamasi į tinklalapį. Tokiu būdu galima sužinoti tinklapio krovimo greitį konkrečioje šalyje. Rekomendacijas krovimo spartai gerinti galima atsisiųsti PDF formatu, todėl tai itin patogu, norint pateikti užduotis programuotojams.