Vidinis SEO: Tvarkingas svetainės turinys

Vidinis seo - turinysOptimizuojant svetainę paieškos sistemoms pats svetainės turinys privalo būti tvarkingas SEO atžvilgiu. Google paieškos robotai svetainės turinį traktuoja kaip tekstą. Todėl esant galimybėms, derėtų stengtis svetainės puslapius užpildyti kokybiškais, unikaliai tekstais, kurie teiktų realią naudą lankytojams. Taip pat svetainės turinyje derėtų vengti „flash” failų (animuotų reklaminių banerių ir pan) bei „iframe” kodo dalių (dažniausiai naudojama Facebook fanų puslapio langui patalpinti, Youtube video įrašui įklijuoti ir pan), nes Google robotai jų tiesiog nenuskaito (netraktuoja, kaip turinio).

Kaip ir bet kuris įprastas straipsnis turi antraštę ir sub-antraštes, taip kiekvienas svetainės puslapis privalo turėti antraščių žymes (H1-H6), kurios suskirstytų svetainės turinio dalis pagal svarbą. Svarbiausia puslapio antraštė tekste žymima H1 žyme ir, savaime suprantama, ji gali būti tik viena. Toliau turinys skirstomas žemėjančia svarbos tvarka. Keletas sub-antraščių su H2 žymėmis, ne tokios svarbios pastraipos su H3 ir t.t. Taip Google robotams lengviau suprasti apie ką svetainės turinys ir kurios dalys yra svarbiausios.

Jei turinyje naudojamos iliustracijos, jos privalo turėti „ALT” žymes, kurios nusako iliustracijų pavadinimus. Taip Google robotams lengviau suprasti, kas pateikiama vaizdinėje medžiagoje. Be to, šios iliustracijos su tinkamu pačio failo pavadinimu (pvz. google-reklama.png) ir „ALT” žyme (pvz. Google reklamos paslaugos) gali būti randamos Google vaizdų paieškoje.

Tinkama svetainės išvaizda paieškos rezultatuose bei tvarkingas svetainės turinys itin svarbu, tačiau svetainė taip pat privalo turėti tinkamą techninį suderinamumą. Todėl daugiau informacijos apie tai trečiajame (jau paskutiniame) straipsnyje „Vidinis SEO: Ar Jūsų svetainė techniškai tvarkinga?„.