Svetainių vertinimo kriterijai SEO atžvilgiu

SEO vertinimo kriterijaiKuriant nuorodų tinklą savo projektui, ieškote kokybiškų svetainių, kuriuose galėtume patalpinti įprastas ar kontekstines nuorodas straipsniuose. Itin svarbu, kad svetainė būtų panašios tematikos į Jūsų, tačiau ne ką mažiau svarbus svetainės kokybiniai rodikliai SEO atžvilgiu.

Jei šiek tiek domitės išoriniu svetainių optimizavimu, turėjote pastebėti, jog visų kažkada taip liaupsintas Page Rank (PR) rodiklis jau neatnaujinamas. Žinoma, jis niekada nebuvo vienintelis kriterijus, pagal kurį buvo verta aklai rinktis svetaines. Tačiau PR buvo gana svarbus.

Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis svetaines?

Kriterijų yra tikrai nemažai, tačiau pagrindiniai, į kuriuos derėtų atsižvelgti butų: visos svetainės autoritetas „Domain Authority” (DA) ir konkretaus svetainės puslapio autoritetas „Page Authority” (PA). Žinoma, taip pat svarbus MozRank, MozTrust, svetainės amžius, serverio, kuriame talpinama svetainė IP adresas,  ir kiti rodikliai.

Domain Authority. Bene svarbiausias rodiklis, pagal kurį šiuo metu reikėtų spręsti apie visos svetainės kokybę SEO atžvilgiu. Jis vertinimas skalėje nuo 1 iki 100, tačiau mano praktika Lietuvos rinkoje rodo, jog įprastai lietuviškų projektų DA siekia iki 40. Renkantis svetaines, kurių tematika nėra glaudžiai susijusi su Jūsų svetaine, rekomenduočiau labiau atkreipti dėmesį į stipresnes (nuo 30 DA) svetaines. Daugiau informacijos.

Page Authority. Taip pat svarbus rodiklis, kuris nurodo ne visos svetainės, o konkretaus svetainės puslapio autoritetą. Tai svarbu, jei Jūsų nuoroda bus talpinama konkrečiame puslapyje. Šis rodiklis taip pat vertinamas šimtabaleje sistemoje. Įprastai lietuviškų projektų PA rodiklis gali būti aukštesnis (iki 50) nei DA. Daugiau informacijos.

MozRank nurodo visos svetainės turimų atgalinių nuorodų krepšelio kokybę. T.y. kiek procentaliai šiame krepšelyje ir stiprių nuorodų. Vertinama dešimtbaleje sistemoje. Daugiau informacijos.

MozTrust beveik identiškas Mozrank rodikliui, tačiau nurodo ne nuorodų kokybę, o jų patikimumą. T.y. kokio patikimumo svetainėse patalpintos nuorodos. Pvz.: vyriausybinės svetainės gerokai patikimesnės nei asmeniniai tinklaraščiai. Daugiau informacijos.

Svetainės amžius svarbus tik siekiant išvengti naujai sukurtų svetainių, kurios dažniausiai neturi daug suindeksuotų puslapių ir jos rodikliai gana žemi.

IP adresas svarbus tuo atveju, kai domimasi didesniu svetainių kiekiu iš to paties tiekėjo. Gali pasitaikyti atveju, kai visos svetainės talpinamos tame pačiame hostinge (turi tą patį IP). Tuomet jos nebus vertingos, nes Google atžvilgiu bus traktuojamas, kaip vienas šaltinis.

Kaip patikrinti svetaines?

Pagrindinius rodiklius: DA, PA, MozRank galima patikrinti šiuo viešu nemokamu įrankiu. Domeno amžių ir serverio IP adresą galima patikrinti taip pat nemokamu Whois įrankiu.

Straipsnis paremtas MOZ vertinimo įrankiais, jie yra populiariausi SEO specialistų tarpe. Tačiau internete apstu kitų įrankių su savita vertinimo sistema, kurių pateikiami rezultatai daugiau ar mažiau atspindi tą pačią svetainės vertę.