Valdykite reklamos srautus su Gmail

Gmail spam valdymasAtstovaujant skirtingiems projektams, neišsiversime be skirtingų el. pašto adresų. Tačiau naudojant asmeninį Gmail el. paštą dažniausiai negalime suvaldyti reklamos ir kitos informacijos srautų. Visi tikriausiai žinome, kad Gmail el. pašto adresai su taškais ar be jų traktuojami taip pat (tomas.reklama@gmail.com ar tomasreklama@gmail.com). Todėl pasinaudojus būtent šia galimybe, pajėgsime suvaldyti Gmail reklamos srautus.

Turbūt visiems pažįstamas jausmas – kad ir kaip saugotum savo el. pašto adresą nuo ‘viešų vietų’, jeigu jį naudoji registruodamasis įvairiuose tinklalapiuose, anksčiau ar vėliau į dėžutę ima plūsti šiukšlės: įvairi reklama, specialūs pasiūlymai, naujienlaiškiai, kurių neprenumeravote ir t.t. Arba pats tinklalapis ima siųsti reklamą, arba parduoda tavo adresą kitiems šiukšlintojams. Kai kas tokią problemą sprendžia paprastai – turėdami “specialų” el. pašto adresą būtent tokioms registracijoms. Bet tokiu atveju kartais gali prapulti ir geri, svarbūs laiškai.

Jei esate „Gmail“ naudotojas, yra ir kitas būdas, kuris ne tik padės nufiltruoti šiukšles, bet ir atrasti, kuri svetainė šiukšlina. Tiesiog prie savo el. pašto adreso prieš @ prirašykite +tinklalapis. Pavyzdžiui, jei adresas yra vardas@gmail.com ir jūs registruojatės tinklalapyje domenas.lt, el. pašto laukelyje rašykite vardas+domenas@gmail.com. Laiškus vis dar gausite į pagrindinę dėžutę, bet galėsite atskirti, kuri svetainė juos siunčia, o jei tai šiukšlės – ir užblokuoti.

Kai kurie tinklalapiai gudrauja, ir neleidžia naudoti ‘+’ ženklo el. pašto adrese. Tokiu atveju pagelbės kitas „Gmail“ triukas. Jei jūsų adresas yra vardaspavarde@gmail.com, jus pasieks ir laiškai, adresuoti vardas.pavarde@gmail.com, v.ardaspavarde@gmail.com, var.das.pavar.de@gmail.com ir netgi v.a.r.d.a.s.p.a.v.a.r.d.e@gmail.com. Pagal tokius adresus irgi galima filtruoti, bet šiuo atveju teks prisiminti, kur kokią kombinaciją panaudojote.

Deja, ši galimybė turi ir neigiamą pusę. Jei vienoje ar kitoje sistemoje pamiršote prisijungimo slaptažodį, jo priminimui reikalingas el. pašto adresas. Jei visose sistemose registruodamiesi įvedinėjote skirtingus Gmail pašto variantus, tikriausiai bus sunku prisiminti kokioje sistemoje, kokį el. pašto variantą naudojote. Taip iškyla grėsmė netekti jums svarbių vartotojo paskyrų.